Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uczenie dzieci literek w przedszkolu?

przedszkole dzieci dziecko przedszkolak nauka nauka literek program nauczania maluch pociecha wychowawczyni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 edykacyjny

edykacyjny
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:59

Od zawsze było tak że literki poznawało sie już w przedszkolu. Jak wiadomo od pewnego czasu panie w przedszkolu nie mogą uczyć dzieci literek. Uważacie to za dobre rozwiązanie?

#2 Łukasz

Łukasz
  • Administrator
  • 90 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 07:38

Naprawdę? Nie wiedziałem o takim zakazie, trudno mi to oceniać, bo nie wiem z czego to wynika.

#3 edykacyjny

edykacyjny
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 17:44

Też nie wiem z czego to wynika ale wydaje mi się to dziwne. Mogło być tak że pani w przedszkolu sama wybiera czy chce uczyć literek czy nie a tutaj jest odgórny zakaz.

#4 nauczyciel11

nauczyciel11
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 05 luty 2013 - 09:29

Też nie wiedziałem że takie coś porobili. Jest to według mnie czysta głupota. Od zawsze się uczyło literek a teraz dziecko jak pójdzie do pierwszej klasy to najpierw caly rok uczy się literek. Bezsens

#5 Agnieszka

Agnieszka
  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 12:07

Niestety to wszystko jest spowodowane nowym programem, który został wprowadzony gdy do pierwszych klas poszły sześciolatki. 

Moja córka jako 7 latka była pierwszym rocznikiem, kiedy z nią mogły iść sześciolatki i uczyła się literek w przedszkolu a potem drugi raz w szkole. Tym sposobem straciła rok nauki. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przedszkole, dzieci, dziecko, przedszkolak, nauka, nauka literek, program nauczania, maluch, pociecha, wychowawczyni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych